WinZip

Windows Phone Için Dosya Sıkıştırma Ve Açma Uygulaması

Platform: Windows Mobil
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
tamindir.com

WinZip, popüler dosya sıkıştırma ve açma programı ve sadece bilgisayarımızda değil, telefonlarımızda da kullanabiliyoruz. Son olarak Windows platformunda karşımıza çıkan program evrensel nitelikli; dolasıyla indirdiğimiz vakit hem telefonumuzda hem de bilgisayarımızda aynı arayüzle tanışıyoruz.

Windows Phone platformunda dahi zipli dosyaları açmak, dosya sıkıştırmak için kullanabileceğimiz onlarca uygulama mevcut ancak fazla başarılı olduklarını söylemek mümkün değil. Büyük boyutlu dosyaları sıkıştırma ve açma işlemleri oldukça uzun sürmekle beraber detaylı seçenekler sunmuyorlar. WinZip bu soruna çözüm getiriyor. Yıllardır alışageldiğimiz dosya sıkıştırma programı artık telefonumuzda.

E-posta gönderirken kolay yüklenmesi açısından veya belge, video gibi depolama alanını işgal eden dosyaları sıkıştırarak alan kazanmak amacıyla kullanışlı bir uygulama olan WinZip, zip, 7z, RAR, zipx dahil 26 sıkıştırılmış dosya formatını destekliyor. Dosya ve klasör sıkıştırma hem kolay hem de hızlı.

Dropbox, Google Drive, Box, OneDrive gibi sıklıkla kullanılan bulut depolama servisleriyle de entegre çalışan WinZip’in her telefonda olması gereken bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

İndirme Sayfası (tamindir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;